Média a technika nás začínají ovládat

Všechno se odehrává v podstatě velmi tiše a plíživě. Necháme se obklopovat technikou tak moc, že jí podléháme a nakonec i začínáme omlouvat, že ji vlastně k životu potřebujeme. Ano je nezbytně nutná v našich životech, usnadňuje nám práci a dá se říci, že díky digitálnímu dění jsme spojeni s celým světem. To ale neznamená, že bychom měli být vtaženi do jejích prapodivných praktik a nechat se jí ovládat. Mnozí z nás, aniž bychom si to uvědomili, tak jsme zaplaveni elektronickým vodopádem textových zpráv, e-mailů a to 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně. Pokud se to někoho netýká, tak se jedná v podstatě o velmi šťastného člověka. Musíme si všichni uvědomit, že technika, která nám umožňuje takový komfort a spojení, je zároveň zodpovědná za odpojení od skutečného života, přátel, ale i rodiny.
workoholik na lavici

Chce to změnu

Pokud jsme se zde alespoň trochu našli, pak to není až tak ztracené, přiznat si, že jsme vlastně v tomto procesu dění, znamená si to uvědomovat a také začít pracovat na změně. Možná to bude chvíli trvat, ale začít pomalu je také velký úspěch. Nahradit mobilní telefon knihou s obyčejnými listy nebo se nabízí další možnosti, například má jednoduchá řešení pro tento případ.
nadšení z vítězství
Jak začít:
– Každý den si udělat čas na to, co máme vypracovat, zkrátka splnit si svoje úkoly a omezit sezení u počítače nebo s mobilem v ruce.
– Pracovní plochu si pěkně uklidit. To neznamená stůl a okolí, to by mělo být samozřejmostí. Ale plochu na obrazovce počítače. Zkrátka zavřít všechna okna a pracovat jen na úkolu, který máme vypracovat, nenechat se rozptylovat dalšími okny.
– Potřebujeme si zkontrolovat zprávy. To je v pořádku, ale můžeme to dělat ve stanovený a vyhrazený čas. A opět se věnovat jen zprávám.
– Po vykonání práce je čas vypnout vše a začít se věnovat sám sobě.
prohlížení eshopu
Malá procházka nikomu neuškodí, je totiž čas se znovu nadechnout.
Je naprosto zvláštní, kolik času najednou získáme, jak moc budeme efektivnější při své práci. Získáme tím nejen klid, že vše stihneme, ale i nebudeme tolik ovládáni stresem, elektronikou a zbude nám i dostatek času na ostatní, ale i na nás samotné. Život je příliš krátký a křehký, abychom ho zasvětili digitálnímu světu.